• نویسنده : جریمی استنگروم – جیمز گاروی + به اهتمام ابولفضل توکلی شاندیز
دانلود کتاب فیلسوفان بزرگ از جریمی استنگروم – جیمز گاروی + به اهتمام ابولفضل توکلی شاندیز

از مهم ترین ویژگی‌های این کتاب متن ساده و بیان روشن و واضح آن است که نویسنده با مهارت تمام توانسته ژرف ترین نقاط فلسفی را به شکلی قابل فهم به تمام عموم مردم عرضه دارد. بیان نکاتی که تاثیر زیادی بر مسیر فلسفه داشته و هم چنین به این اندازه پیچیده به شیوه ای که نویسنده این کتاب انجام داده است، کاری سخت و حیرت آور است. در این کتاب برای غلبه بر پیچیدگی اندیشه‌های فلسفی، که بسیاری اوقات موجب پشت کردن خوانندگان و به خصوص نوجوانان و افراد علاقه‌مند اما مبتدی به فلسفه گردیده، تمهیداتی اندیشیده شده است. استفاده از زبان ساده و روشن، بهره گرفتن بجا و مناسب از تصویر، آوردن مثال‌های ملموس و همچنین آوردن شرخ مختصری از زندگی‌نامه فیلسوف مورد نظر و ربط دادن آن به اندیشه‌های وی از جمله این تمهیدات است.

«… ما که بعد از آنان به دنیا آمده ایم وظیفه داریم با تحقق بخشیدن به وجود خویش فضای خود را منوّر کنیم. اطلاع ساده و سطحی تاریخی از فلسفه های سابق بی حاصل است. اگر متعهد نباشیم دانشی از این دست منجر به این می شود که فیلسوفان گذشته را در پس نقابی پنهان سازیم، چنین دانشی حیات آزاد و استقلال فکری فراهم نمی آورد. می خواهم به کسانی بپیوندم که با فروتنی واقفند که اطلاعات اندک دارند، امّا پر انگیزه برای انجام این وظیفه ی بزرگ با بزرگان راهی به سوی آینده می سپرند. امروز هنوز این امکان وجود دارد که در مقابل فاجعه ی جهانی ای که حیات بشری را تهدید می کند تجارب ارزشمندی را که محصول تفکر است و بر پایه ی اطلاعات تاریخی بنا شده است به چنگ آوریم و به نیرویی مؤثر و فعال تبدیل سازیم…»

لینک دانلود
‎خدمات ارایه شده و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.
مرکز جامع اخبار , دانلود رایگان فیلم و سریال , موسیقی , کتاب ها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
1398 © تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز جامع اخبار , دانلود رایگان فیلم و سریال , موسیقی , کتاب ها می باشد، هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.