• درمان ناشنوایی با توسعه یک داروی جدید

سلامت نیوز:محققان دانشگاه فلوریدای شمالی با ترکیب هورمون و داروهای ضد التهابی در حال توسعه دارویی هستند که کم شنوایی و ناشنوایی ناشی از کهولت سن را درمان می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، آلدوسترون (Aldosterone) نوعی هورمون استروئیدی است که در بخش قشری غدد فوق کلیوی تولید می شود و وظیفه آن بازجذب سدیم و ترشح پتاسیم در کلیه است. در واقع این هورمون مسئول تنظیم سدیم و پتاسیم در بدن است. همچنین گوش میانی از این هورمون برای شنوایی استفاده می کند. میزان این هورمون با افزایش سن کاهش یافته و بر درک شنوایی تاثیر می گذارد.محققان بر این باورند با استفاده از مکمل های این هورمون می توان ناشنوایی و کم شنوایی مرتبط با سن را درمان کرد. به این منظور از این مکمل ها در موش های سالخورده استفاده شد و نتایج نشان داد استفاده از این مکمل ها کم شنوایی و ناشنوایی ناشی از افزایش سن را در موش ها بدون هیچ گونه عارضه جانبی از بین می برد.در واقع محققان برای درمان این عارضه در مدل های حیوانی از ترکیب مکمل های هورمونی و داروهای ضد التهابی مانند آسپرین و ایبوپروفن استفاده کردند.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس،محققان در حال ثبت پتنت این دستاورد در آمریکا هستند و پس از آن و تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و با همکاری شرکت های دارویی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.ناشنوایی و کم شنوایی ناشی از سن، یک عارضه شایع در سراسر جهان است.

همچنین مشاهده کنید
موفقیت ۹۰ درصدی داروهای آزمایشگاهی بیماری ابولا
بزودی
چرا باید در مصرف داروهای کورتیکواستروئید احتیاط کنید؟
بزودی
قول تولیدکننده داروی رایگان تالاسمی برای تأمین نیاز سراسر کشور/ کمبود دارو را به ما اعلام کنید
بزودی
‎خدمات ارایه شده و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.
مرکز جامع اخبار , دانلود رایگان فیلم و سریال , موسیقی , کتاب ها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
1398 © تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز جامع اخبار , دانلود رایگان فیلم و سریال , موسیقی , کتاب ها می باشد، هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.